Prof. Piotrowski: Jeden dodatkowy incydent, czy zamach nie zmieni polityki UE

W poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja europoseł prof. Mirosław Piotrowski mówił m.in. o stosunku Brukseli do niedawnego ataku na belgijskich żołnierzy. Sądzę, że za około 2 tygodnie w Parlamencie Europejskim ten temat może być dyskutowany – powiedział polityk.

Gość wydania „Aktualności dnia” po godzinie 16 wskazał, że unijny Parlament może rozszerzyć tę kwestię o przypadki innych zamachów.

– Sądzę, że za około 2 tygodnie, kiedy będziemy uczestniczyć w sesji głównej plenarnej w Parlamencie Europejskim w Strassburgu we Francji, ten temat może być dyskutowany, również w kontekście innych zamachów, które się wydarzyły. Przypomnę, że w czasie wakacji – w Barcelonie – mówił europoseł.

Polityk dodał, że w ubiegłym tygodniu był w Brukseli „i tak naprawdę niewiele się zmieniło”.

– Żołnierze na ulicach z bronią gotową do strzału, tuż przed Parlamentem Europejskim, gdzie rozstawia się we wtorek targ (…) – z tyłu za plecami stoją wojskowi z karabinami. Niewiele się zmienia i nie sądzę by jeden dodatkowy incydent, czy nawet poważny zamach zmienił politykę unijnych urzędników i polityków unijnych względem terroryzmu – ocenił prof. Mirosław Piotrowski.

Nawiązując do stanowiska znanego z wypowiedzi burmistrza Londynu Sadiqa Khan’a, który stwierdził niegdyś, że zamachy terrorystyczne są częścią życia w dużym mieście, gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że takie tłumaczenie jest „absolutnie nie do przyjęcia”.

– Jeśli politycy będą podążać tą drogą, to czeka nas naprawdę katastrofa, czyli zmiana nie tylko kodu kulturowego, ale przede wszystkim poważne zagrożenie życia niemal na każdym kroku (…). Przewiduję, że takie kraje jak Polska staną się jeszcze bardziej atrakcyjne – powiedział europoseł prof. Mirosław Piotrowski.

Całość audycji [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl