Prof. M. Ryba: intensywna polityka, szeroki horyzont intelektualny i dynamizm

Intensywna polityka międzynarodowa, szeroki horyzont intelektualny i dynamizm w kontaktach z sojusznikami – to cechy prezydentury Andrzeja Dudy. Tak prof. Mieczysław Ryba podsumował mijający dziś rok sprawowania urzędu przez szefa polskiego państwa.

Politolog za mocne punkty działań prezydenta uznał przygotowania szczytu NATO w Warszawie oraz budowanie strategicznych relacji z państwami Paktu Północnoatlantyckiego.

Prezydent Andrzej Duda od pierwszych dni urzędowania podkreśla ważną rolę  polityki historycznej i kładzie nacisk na szeroko pojęte bezpieczeństwo kraju.

Jego polityka jest spójna i dąży do realizacji obietnic wyborczych złożonych Polakom – ocenił politolog prof. Mieczysław Ryba.

Prezydent i jego aktywność na arenie międzynarodowej, co widać nawet po obecnej wizycie, jest zakrojona bardzo szeroko i ma już w tej perspektywie spore sukcesy. Wspomnę tutaj szczyt w Bukareszcie, który ma przygotować, szczyt natowski, próbę cementowania krajów Europy Środkowej. Bardzo intensywna polityka zagraniczna – co ważne i co dobre – jest w pełnej zgodzie z tym, co robi rząd. Wydaje się, że Andrzej Duda wspiera też obecną większość parlamentarną, co też jest niezwykle istotne dla reformowania kraju, bo gdybyśmy mieli konflikt na tej linii, to oczywiście wiele spraw w Polsce byłoby zagmatwanych – zaznaczał prof. Mieczysław Ryba.

Z ostatniego sondażu TNS Polska dla tygodnika „wSieci” wynika, że wzrasta poparcie Polaków dla Prezydenta Andrzeja Dudy. Gdyby dziś odbyła się II tura otrzymałby 60 proc. głosów. Większość z nas uważa też, że szef polskiego państwa godnie reprezentuje nasz kraj.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl