Prof. J. Szyszko wręczył Ojcu Świętemu dokumentację z konferencji poświęconej zrównoważonemu rozwojowi w świetle encykliki Laudato Si współorganizowanej przez WSKSiM w Toruniu

Były minister środowiska prof. Jan Szyszko wręczył Ojcu Świętemu dokumentację z konferencji poświęconej zrównoważonemu rozwojowi w świetle encykliki Laudato Si.

Do spotkania papieża Franciszka i posła PiS doszło w środę na Placu Św. Piotra w Watykanie po audiencji generalnej.

Spotkał mnie duży zaszczyt, ponieważ miałem okazję podziękować Ojcu Świętemu za wielkie dzieło, za encyklikę Laudato Si. Jednocześnie wręczyłem papieżowi Franciszkowi dokumentację z naszej konferencji, która odbyła się dwa lata temu w Sejmie, a dotyczyła właśnie zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Laudato Si. Ojciec Święty przyjął tą publikację. Wyjeżdżając do Watykanu spotkałem się z mieszkańcami Białowieży, którzy prosili mnie, aby tę książkę opakować w skrzyneczkę, którą przygotowali po to, żeby ją również podarować Ojcu Świętemu. Serdecznie im za to dziękuję – podkreślał prof. Jan Szyszko.

Papież otrzymał także od prof. Jana Szyszko książkę poświęconą programowi pod hasłem „Lasy dla ludzkości w Tucznie”. Ponadto polityk wręczył Ojcu Świętemu zaproszenie do Tuczna.

W spotkaniu z Papieżem uczestniczył także o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Toruńska uczelnia znalazła się w komitecie organizacyjnym Międzynarodowej Konferencji poświęconej zrównoważonemu rozwojowi w świetle encykliki Laudato Si.

RIRM

drukuj