Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Proces koncesyjny musi być transparentny

Cyfryzacja to bardzo potężne dobro; proces koncesyjny musi być transparentny – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsRl, Dyrektor Radia Maryja.

Dyrektor Radia Maryja odniósł się do ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji, na którym przedstawiciele KRRiT mieli przedstawić kryteria, jakie muszą spełnić wszystkie podmioty ubiegające się o koncesję na cztery miejsca na multipleksie cyfrowym. O jedno z nich będzie ubiegać się katolicka TV Trwam.

Przypomnijmy Jan Dworak, Krzysztof Luft i Witold Graboś nie udzielili, na ten temat żadnych informacji, ponieważ w sposób obsceniczny opuścili posiedzenie komisji.


– Chcemy jasności, transparentności, żeby nie było woluntaryzmu i relatywizmu. W poprzednim etapie przyznawania miejsc na multipleksie, było coś ponad 90 punktów w kryteriach. Te punkty były dowolnie dobierane do poszczególnych podmiotów. I tak TV Trwam nie dostała miejsca na multipleksie. Chodzi o obiektywność. Chcemy, aby ludzie posiadali odpowiednią wiedzę w tym temacie –
powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.
Ponieważ nie wyjaśniono sprawy, PiS domaga się kolejnego nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Administracji i Cyfryzacji z udziałem członków KRRiT, a także nieobecnego wcześniej ministra Michała Boniego szefa MAC. Pytań jest bardzo dużo – akcentował poseł Marcin Mastalerek.
Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na żadne ze stawianych przez nas pytań. Uważamy, że kolejna nadzwyczajna komisja jest niezbędna. Mam nadzieję, że Jan Dworak i pan Boni nie będą się uchylali od tego, by Sejm mógł sprawować funkcję kontrolną – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Politycy zrzeszeni w parlamentarnym zespole ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski zwrócili się z apelem do prezydenta Bronisława Komorowskiego o włączenie się w publiczną debatę w sprawie rzetelnego i uczciwego przeprowadzenia procesu cyfryzacji w Polsce

Trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV trwam. Dotąd podliczono 2 mln 427 tys. 970 kopii podpisów.

RIRM

 

drukuj