fot. twitter.com/wsksim

[TYLKO U NAS] o. T. Rydzyk CSsR: Dziennikarze, politycy powinni być ludźmi etycznymi na wskroś

Dziennikarze, politycy – to powinni być ludzie etyczni. Etyczni na wskroś. Lekarze, wszyscy, każdy człowiek. Tego zabrakło – etyki, ale nie etyki byle jakiej – mówił w swoim wystąpieniu podczas sympozjum „Oblicza kolonizacji mediów”, które odbyło w WSKSiM w Toruniu o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja oraz rektor-założyciel toruńskiej uczelni.

Społeczeństwo powinno mieć świadomość tego, na jak wiele aspektów życia wpływają media – wskazał o dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Ludzie nie zdają sobie sprawy, co te media robią. Np. chociażby ta sprawa nienawiści. Nienawiść, nienawiść – i o tym mówią. Proszę Państwa, kto to robi? Media. Jak to wszystko wygląda, jak jesteśmy pod wpływem mediów – nawet wystarczy popatrzeć w sklepie, co kupują. Będziemy widzieli, jak reklama była. Jak się ubierają, jaka moda – akcentował rektor-założyciel WSKSiM.

Każdy człowiek powinien cechować się stycznością – podkreślił dyrektor Radia Maryja.

– Dziennikarze, politycy – to powinni być ludzie etyczni. Etyczni na wskroś. Lekarze, wszyscy, każdy człowiek. Tego zabrakło – etyki, ale nie etyki byle jakiej, bo np. wiem o takiej uczelni, w której jest medycyna, i tam wykłada etykę człowiek, który m.in. lansuje kazirodztwo. Medykom, a więc jacy będą lekarze i jakie będą pielęgniarki? Także jaka etyka? – pytał redemptorysta.

Radio Maryja od momentu powstania po dziś dzień jest atakowane m.in. poprzez kłamstwo – zauważył Dyrektor toruńskiej rozgłośni.

– Radio Maryja było tak atakowane i jest od samego początku. Oszczerstwa, wszelkie błoto, w myśl zasady „plujcie, plujcie a zawsze coś przyschnie” – to Lenin tak mówił. Inny mówił „kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie”. I tak jest – mówił.

Powinniśmy tworzyć media – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

– Jest tylu młodych ludzi, ale i dorosłych w pełni. Internet – to jest ta cyberprzestrzeń. To jest coś niesamowitego. Jeżeli można sparaliżować całe państwa przez to, że naciśniemy jeden guzik (…), to co dopiero to? – zastanawiał się Dyrektor Radia Maryja.

Od początku istnienia radia widać było, że strona lewacka jest gotowa „zrobić z Polski Jugosławię” – wskazał rektor-założyciel WSKSiM.

– Jak rozpoczynało się Radio Maryja i widziałem, co się dzieje w świecie i jak to wygląda, w którym kierunku idzie świat, to gdy zobaczyłem, jak ciężko to się rodziło w Polsce, te przemiany, to tak popatrzyłem i mówię: oni są gotowi zrobić z Polski Jugosławię. Oni – strona przeciwna, ja nazywam lewacka, te centrale, o których mówił św. Jan Paweł II – akcentował.    

RIRM

drukuj