fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze po spotkaniu szefów kół i klubów parlamentarnych z premierem Morawieckim

Nie milkną echa wczorajszego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z szefami klubów i kół poselskich. Jedyną siłą, która odmówiła udziału w rozmowach jest partia Teraz! Ryszarda Petru.

Wczorajsze spotkanie było poświęcone zmianom w prawie, jakie należy wprowadzić, aby zapobiec tragediom, takim jak zabójstwo prezydenta Gdańska. W zorganizowanych przez premiera rozmowach, obok przedstawicieli klubów i kół poselskich, udział wzięli m.in. ministrowie sprawiedliwości, zdrowia oraz spraw wewnętrznych.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w wielu kwestiach udało się wypracować porozumienie. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu ma się odbyć informacja oraz debata dot. śledztwa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza.

Zadowolone z przebiegu spotkania jest ugrupowanie Kukiz’15. Poseł Grzegorz Długi ma nadzieję, że prace w podobnej formule będą kontynuowane.

Bardzo się cieszymy, że nasz postulat został przyjęty przez większość i będzie kontynuowana praca w postaci grupy ekspertów wskazanych przez wszystkie ugrupowania polityczne. Ta grupa ekspertów przygotuje materiał, który znowu wróci do polityków. Tak właśnie powinno się dziać. Jest to dobry przykład. Oby to nie był jedyny taki przykład. Ważną natomiast informacją jest to, że próba, którą podjął premier Morawiecki, zakończyła się powodzeniem. My teraz powinniśmy myśleć nad tym, co zrobić, aby to nie było jedyne powodzenie – zaznacza Grzegorz Długi.

Oddelegowanie swoich ekspertów do zespołu zadeklarowały już także PSL oraz Nowoczesna. Zespół ma przygotować konkretne propozycje dot. funkcjonowania w zakładach karnych osób chorych psychicznie.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj