fot. PAP/Artur Reszko

Premier M. Morawiecki: Trasa S-61 zwiększy możliwości gospodarcze Podlasia

Trasa S-61 zwiększy możliwości gospodarcze Podlasia – mówił premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty w województwie podlaskim. Premier przebywał na terenie budowy drogi ekspresowej, która połączy Ostrów Mazowiecką ze Szczuczynem.

– S-61 to fragment drogi Via Baltica, która połączy północ Europy z południem, połączy Finlandię z Czechami i dalej na południe. To zwiększa możliwości rozwoju gospodarczego, przyciągania inwestorów, przyciągania przedsiębiorców. Jeszcze bardziej interesuje mnie to, żeby ta droga przysłużyła się dobrze dla mieszkańców Podlasia, woj. mazowieckiego i innych województw polskich – powiedział szef polskiego rządu.

– Chcę też przypomnieć, że ta droga budowana jest zarówno ze środków unijnych, jak również ponad 3 mld zł przeznaczane jest z budżetu centralnego. To są pieniądze, które pojawiły się dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, dzięki sprawności instytucji podatkowych. Te pieniądze przeznaczamy po to, żeby Podlasie rozwijało się jak najszybciej, jak najlepiej, żeby skomunikowanie było jak najlepsze z całą resztą Polski – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl