fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Prezydium Sejmu podejmie decyzje ws. zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia izby

Na wtorkowym spotkaniu Prezydium Sejmu zapadną konkretne decyzje dotyczące zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia izby. Od piątku w Polsce obowiązuje stan epidemii.

W piątek Prezydium Sejmu zebrało opinie dotyczące kolejnego posiedzenia Izby i środków profilaktycznych oraz bezpieczeństwa jakie mogą zostać zastosowane. We wtorek kolejne posiedzenie Prezydium, na którym zostaną podjęte ostateczne decyzje.

Według harmonogramu, posiedzenie izby powinno się rozpoczynać w środę i potrwać dwa dni. Sejm ma się zająć pakietem antykryzysowym, który w tym tygodniu zaprezentował rząd. To szereg rozwiązań skierowanych do przedsiębiorców oraz sektora publicznego, mający ograniczyć skutki spowolnienia gospodarczego wywołanego koronawirusem.

Wiadomo już, że najbliższe posiedzenie będzie bez precedensowe ze względu na panującą epidemię. Nie jest pewne, w jakiej formie się odbędzie. Na pewno zastosowane zostaną nadzwyczajne środki bezpieczeństwa – wskazuje dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

– Nie jest tajemnicą, że bieżące okoliczności się zmieniają i do tych okoliczności związanych z epidemią koronawirusa będą musieli dostosować się zarówno urzędnicy sejmowi, jak i posłowie, a także Prezydium Sejmu. Uzgodnienia są takie, że wicemarszałkowie przedyskutują w gronie własnych środowisk politycznych możliwości związane z organizacją posiedzenia. W przyszłym tygodniu we wtorek odbędzie się kolejne posiedzenie Prezydium Sejmu, które ostatecznie określi warunki bezpieczeństwa posiedzenia, które odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – podkreśla.

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dotychczas w Polsce potwierdzono 439 przypadków zarażenia koronawirusem. 5 osób zmarło.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl