Prezydent złożył wyrazy współczucia rodzinom górników

Prezydent Andrzej Duda wyraził współczucie rodzinom górników, którzy tragicznie zginęli w katastrofie w kopalni Rudna w Polkowicach. Przebywający obecnie w Szwecji Andrzej Duda, zapewnił o opiece ze strony państwa i wyraził nadzieję, że górnicy, którzy wciąż znajdują się w kopalni, zostaną uratowani.

Jestem przekonany, że rząd na czele z panią premier (i ja także – jako prezydent Rzeczypospolitej) dołożymy wszystkich starań, żeby ta opieka nad rodzinami była jak najlepsza. Mam nadzieję, że ci, którzy znajdują się cały czas w kopalni, zostaną uratowani. Nie mam żadnych wątpliwości, że ich koledzy, którzy kontynuują w tej chwili akcję ratowniczą, dołożą wszelkich starań, aby ich życie zostało uratowane. Mam nadzieję, że tragizm tego wypadku, do którego wczoraj doszło, nie pogłębi się – powiedział prezydent.

Z górnikami i ich rodzinami solidaryzował się dziś także Sejm RP, który poległych uczcił minutą ciszy. Wniosek w tej sprawie złożył przed porannymi głosowaniami sekretarz stanu w KPRM Adam Lipiński.

Według aktualnych informacji w kopalni Rudna, gdzie we wtorek wieczorem doszło do silnego wstrząsu, zginęło czterech górników, a kolejnych czterech nadal jest poszukiwanych. Jak podano, skala zniszczeń jest zaskakująco duża.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl