Prezydent w Otwocku: naszym dążeniem podniesienie jakości życia w Polsce

Krok po kroku zrealizujemy naprawę Rzeczpospolitej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Otwocka. Prezydent wskazał, że zależy mu na tym, by Polska była „państwem sprawiedliwym, uczciwie traktującym swoich obywateli”.

Oznacza to m.in., że każdy obywatel powinien być traktowany równo przez prawo i wymiar sprawiedliwości – dodał prezydent Andrzej Duda. Zapewnił też, iż pamięta o swoich wyborczych zobowiązaniach.

­- Jest wielkim moim dążeniem i dążeniem pani premier Beaty Szydło, moich koleżanek i kolegów, którzy są dzisiaj w rządzie i w parlamencie, abyśmy generalnie podnieśli jakość życia w Polsce – także w tych miejscach, gdzie to życie jest stosunkowo dobre. Oczywiście Polska wymaga dzisiaj zrównoważonego rozwoju, to jest ogromne zadanie. Jest dla mnie wielkim punktem honoru, aby tych zobowiązań dotrzymać. Oczywiście, ja mam jakąś wizję Rzeczypospolitej, naszego państwa – chciałbym, żeby się rozwijało, żeby było państwem silnym, w którym panuje porządek, w którym wszyscy będziemy mogli czuć się bezpiecznie – mówiła głowa państwa.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się też do protestów tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Zwrócił uwagę, że prowadzone przez nich działania zaprzeczają temu, co sami mówią. Wyjaśnił, że jeżeli ktoś mówi, że demokracja wymaga obrony, a jednocześnie może to mówić w każdym miejscu i czasie, to na tym właśnie polega demokracja. Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy część manifestujących KOD-owców to ludzie, którzy „na naprawie Rzeczypospolitej wiele stracą”.

Podobne stanowisko dot. działania KOD-u i szerokiej koalicji, tworzonej przeciw Prawu i Sprawiedliwości przedstawił w poniedziałek prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

– Dzisiaj idą pod biało-czerwonymi sztandarami i to jest wielkie oszustwo! Oni Polskom gardzą! A  le oni nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem, za tą szeroką koalicją, która przeciw nam jest stworzona, stoją siły, które chcą po prostu utrzymać Polskę jak najniżej – po to by służyła innym, by Polacy na innych pracowali, by Polska była swego rodzaju kolonią. Nie będziemy kolonią! I chciałbym żeby to było słyszane, także we wszelkiego rodzaju instytucjach, również tych zagranicznych, które są w Warszawie. Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy i polskie spory – zaznaczył Jarosław Kaczyński.   

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił, że Polska potrzebuje zmian właściwie we wszystkich dziedzinach. Zapewniał, że jego partia ma takie plany i konkretne projekty. Wyraził też przekonanie, że ze społecznym poparciem PiS zrealizuje te wszystkie przedsięwzięcia i że Polska będzie inna.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl