fot. PAP/EPA

Prezydent USA: Spotkanie z Kim Dzong Unem odbędzie się w stolicy Wietnamu

Spotkanie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem odbędzie się w stolicy Wietnamu – Hanoi. O dokładnym miejscu rozmów poinformował amerykański przywódca.

W czerwcu ubiegłego roku przywódcy obu państw spotkali się w Singapurze. Tematami rozmów były: denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego i budowanie pokoju. Informację o kolejnym spotkaniu z przywódcą Korei Północnej Donald Trump potwierdził w swoim orędziu o stanie państwa.

Pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, ale moja relacja z Kim Dzong Unem jest dobra. Spotkamy się ponownie w dniach 27 i 28 lutego w Wietnamie – poinformował Donald Trump.

Dokładne miejsce spotkania nie było wówczas wiadome.

– Moi przedstawiciele właśnie wrócili z Korei Północnej, gdzie odbyli bardzo produktywne rozmowy. Uzgodniono termin i miejsce drugiego szczytu z Kim Dzong Unem. Będzie on miał miejsce w Hanoi w dniach 27 i 28 lutego. Z niecierpliwością czekam na przewodniczącego Kima i popieram sprawę pokoju! – napisał na Twitterze Donald Trump.

Szczyt w Wietnamie to efekt negocjacji, jakie w trakcie pobytu w Pjongjangu prowadził specjalny przedstawiciel USA ds. Korei Północnej Stephen Biegun.

– Jestem przekonany, że jeśli obie strony się zaangażują, osiągniemy prawdziwy postęp – mówił Stephen Biegun.

Już wcześniej Biały Dom poinformował, że ewentualne zniesienie sankcji wobec Korei Północnej może nastąpić tylko po w pełni zweryfikowanej denuklearyzacji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj