Prezydent RP w Berlinie: Podtrzymujemy nasze negatywne zdanie o Nord Stream 2

Prezydent Polski dziękuje Niemcom za zrozumienie obaw krajów Europy Środkowej dotyczących bezpieczeństwa militarnego; rozbieżność zdań dotyczy jednak bezpieczeństwa energetycznego. Chodzi o budowę gazociągu Nord Stream 2.

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z dwudniową wizytą w Berlinie, spotkał się z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem Steinmeierem. Jednym z tematów, jakie poruszyli przywódcy, były kwestie dotyczące bezpieczeństwa militarnego i energetycznego.

Prezydent Andrzej Duda podziękował naszym sąsiadom za obecność na wschodniej flance NATO. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego odniósł się także do budowy Nord Stream 2.

– Zdecydowanie uważamy, że inwestycja, jaką jest Nord Stream 2, nie powinna mieć miejsca. Zaburzy w przyszłości stosunki energetyczne w Europie w momencie, w którym gaz będzie dostarczany do UE tym gazociągiem. Stawia w trudnej sytuacji co najmniej kilka państw Europy Środkowej. Od tej strony absolutnie podtrzymujemy nasze negatywne zdanie na temat tej inwestycji – podkreślił Andrzej Duda.

Zgodnie z obecnym planem Nord Stream 2 ma być gotowy pod koniec 2019 r. Wtedy to właśnie Rosja zamierza ograniczyć przesyłanie gazu przez terytorium Ukrainy.

Budowie Nord Stream 2 sprzeciwiają się, obok Ukrainy, także Polska i kraje bałtyckie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl