fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent RP nadał stopień nadbrygadiera Krzysztofowi Hejdukowi z PSP

Zastępca Komendanta Głównego PSP Krzysztof Hejduk otrzymał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy nominację na stopień nadbrygadiera. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Udział wzięło w niej także kierownictwo MSWiA – minister Mariusz Kamiński i jego zastępcy: Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker. Obecny był komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia nominacji Krzysztofowi Hejdukowi mówił, że może on być dumny ze swojej służby. Byłoby miło, gdyby Polska miała więcej ludzi tak oddanych służbie, ojczyźnie i społeczeństwu – podkreślał.

– Bardzo dziękuję, Panie Generale, że jest Pan zawsze do dyspozycji wtedy, kiedy jest Pan potrzebny i kiedy Pana wzywają. Byłoby miło, gdyby Polska miała więcej ludzi tak oddanych służbie, ojczyźnie i społeczeństwu. Śmiało może Pan mówić i myśleć o sobie, że jest Pan człowiekiem, który jest gotów, kiedy jest Pan potrzebny i zawsze odpowiada Pan na wezwanie. Dziękuję, bo uczestniczył Pan już w 2007 roku w modernizacji Państwowej Straży Pożarnej. Uczestniczył Pan w procesie modernizacji w latach 2016-2018 i dziś nadal bierze Pan na siebie tę odpowiedzialność. Ogromnie za to dziękuję – mówił prezydent Andrzej Duda.

Krzysztof Hejduk ma 49 lat. W Komendzie Głównej PSP odpowiada za Biuro Finansów i Biuro Logistyki.

Hejduk prowadzi sprawy związane z nadzorem nad m.in. polskim instytutem naukowo-badawczym Państwowej Straży Pożarnej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl