Prezydent RP: W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania u nas

W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania u nas – powiedział prezydent Andrzej Duda. Od wczoraj najwyższy przedstawiciel państwa polskiego bierze udział w 48. Światowym Forum Ekonomicznym.

W wywiadzie dla TVP Info Andrzej Duda zaznaczył, że podczas spotkań w Davos nie zostaną podpisane żadne kontrakty. Przyjeżdżamy tutaj, żeby w polskim interesie zabiegać o rozwój gospodarczy – akcentował Andrzej Duda.

Prezydent RP zwrócił też uwagę na ważną rolę naszego regionu. O tym polska reprezentacja ma mówić na Forum z biznesowego punktu widzenia.

– W przestrzeni współpracy w ramach Europy Środkowej jest dla mnie przede wszystkim inicjatywa Trójmorza, jaką kontynuujemy, a która ma elementy inwestycyjne, infrastruktury transportowej, infrastruktury energetycznej (ten element jest akcentowany najmocniej). To także kwestia bezpieczeństwa energetycznego, czyli budowa interkonektorów łączących nasze kraje w Europie Środkowej oraz kwestia budowy sieci dróg – akcentował szef państwa polskiego.

Wśród działań, którymi Polska może się pochwalić w Davos, prezydent Andrzej Duda wymienił realizację programu „Rodzina 500 plus” oraz „coraz lepsze warunki do inwestowania”.

Już wczoraj szef państwa polskiego odbył pierwsze nieformalne rozmowy z koronowanymi głowami Hiszpanii, Belgii, Luksemburga oraz prezydentem Kolumbii.

Dziś Prezydent RP weźmie udział w panelu dotyczącym rozwoju infrastruktury w Unii Europejskim i współpracy z Chinami w tym obszarze. Andrzej Duda będzie też uczestniczył w nieformalnym spotkaniu liderów światowej gospodarki dotyczącym Bliskiego Wschodu.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos gromadzi co roku m.in. światowych liderów politycznych oraz szefów międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych. Tegoroczne spotkanie w Szwajcarii potrwa do piątku.

RIRM

drukuj