fot. prezydent.pl

Warszawa: Para prezydencka i szef MON uczestniczyli w otwarciu odnowionej Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej WIN

Para prezydencka oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wzięli udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanej Klinki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Klinika została gruntownie odnowiona. Przebudowano wszystkie pomieszczenia, wymieniono też wszystkie instalacje. Powstały komfortowe, klimatyzowane sale chorych wyposażone w łazienki. Pracownie wyposażono w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy.

Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu wskazywał na znaczenie placówki.

– Dla mnie to jest bardzo wzruszający moment. Po pierwsze dlatego, że w przededniu Dnia Dziecka otwieramy uroczyście zmodernizowaną klinikę pediatrii tutaj, w Wojskowym Instytucie Medycznym, a więc coś, co będzie służyło zdrowiu naszych dzieci. Mówię naszych, bo przecież pracujący tutaj lekarze i personel medyczny pomagają wszystkim dzieciom, które tej pomocy potrzebują. Jestem za to ogromnie wdzięczny – akcentował  Andrzej Duda.

Prezydent podkreślał też, że dzięki podniesieniu na wyższy poziom opieki nad dziećmi w Wojskowym Instytucie Medycznym Żołnierze i rodziny wojskowe będą mogli być spokojniejsi.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił z kolei, że jest dumny z tego, że Wojskowy Instytut Medyczny tak pięknie się rozwija.

 

RIRM

drukuj