fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent: Polskie rolnictwo powinno być pod opieką państwa

Potrzebne jest budowanie silnego systemu polskiego rolnictwa nad którym państwo sprawuje silną opiekę – powiedział prezydent Andrzej Duda otwierając posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju.

Obrady, które rozpoczęły się w południe odbywają się pod hasłem „Wieś i rolnictwo. Problemy, zagrożenia, szanse”.

Na początku posiedzenia prezydent zaznaczył, że rolnictwo jest strategicznym działem, które wymaga wsparcia ze strony rządu i prezydenta.

Andrzej Duda wskazał, że oprócz wyzwań przed polskim rolnictwem stoi także wielka szansa.

Wielka szansa w perspektywie, powiedziałbym, nie tylko europejskiej, ale nawet światowej. Nasze rolnictwo jest rolnictwem czystym. Dzisiaj jest wielkie zapotrzebowanie na wysokiej jakości dobrą, nazwijmy to ekologiczną żywność. Przede wszystkim taką, która jest pozbawiona elementów GMO i być może tu należy upatrywać szansy dla przyszłych perspektyw rozwojowych polskiego rolnictwa – zaznacza prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że dzisiejsze spotkanie ma dać podstawy do tworzenia ramy strategicznych i konkretnych rozwiązań dla polskiego rolnictwa tak, aby je wzmocnić.

Narodowa Rada Rozwoju jest gremium konsultacyjno-doradczym przy prezydencie. Ma ona, m.in. przygotowywać opinie, ekspertyzy, a także założenia merytoryczne do prezydenckich projektów ustaw.

W jej skład wchodzi łącznie 87 ekspertów z różnych dziedzin.

RIRM

drukuj