Opłatek żołnierzy z prezydentem

Prezydent Andrzej Duda podzielił się dziś opłatkiem z żołnierzami i ich rodzinami w Krakowie. W spotkaniu ze swoim zwierzchnikiem uczestniczyli wojskowi wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Hangar w ósmej bazie lotnictwa transportowego w Krakowie Balicach był dziś wypełniony po brzegi żołnierzami, weteranami a także ich rodzinami. Prezydent Andrzej Duda podziękował wojskowym za ich oddaną służbę dla Polski.

– Jestem z polskich żołnierzy bardzo dumny, myślę, że tak, jak jest z nich dumna cała Polska. Chciałbym, żeby także żołnierze w swojej codziennej pracy w swojej codziennej służbie i ich rodziny, tę dumę, na co dzień odczuwali – mówił prezydent Polski.

Dzięki połączeniu z Afganistanem prezydent Andrzej Duda złożył życzenia stacjonującym tam żołnierzom. Przypomniał, że Polacy służą także m.in. w Kosowie, Republice Środkowoafrykańskiej oraz Bośni i Hercegowinie. W imieniu tych wszystkich wojskowych życzenia głowie państwa złożył dowódca III zmiany w Afganistanie płk. Dariusz Kosowski.

– Życzymy Panu i wszystkim Polakom radosnych spokojnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Proszę również przyjąć życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku, aby przyniósł on ze sobą szczęście i pomyślność, aby spełniły się wszystkie plany i marzenia – życzył płk. Dariusz Kosowski, dowódca III zmiany w Afganistanie.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił żołnierzy, że będzie robił wszystko, aby Polska armia była jak najlepiej wyposażona i dowodzona.

– Chciałem wam wszystkim, i sobie również życzyć, żeby Polska była bezpieczna. Żebyśmy umacniali nasze miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim, żebyśmy umacniali obecność sił NATO w naszym kraju. Tych sił, które jako nasi sojusznicy, są naszym wsparciem i wzmocnieniem naszej obronności – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W wojskowym opłatku uczestniczył także ksiądz biskup polowy Wojska Polskiego ks. bp Józef Gózdek, który życzył żołnierzom, aby wieczór wigilijny i dzielenie się opłatkiem umacniało ich rodziny oraz wspólnotę wojskową, jaką tworzą.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl