PAP/Marcin Obara

Prezydent Polski wręczył odznaczenia państwowe działaczom opozycji antykomunistycznej

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe 41 działaczom opozycji antykomunistycznej. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

W swoim wystąpieniu szef państwa polskiego wskazywał, że jeszcze wiele tamtego zła pozostało, jednak mamy prawo być dumni z Polski. [czytaj więcej] 

– Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni. My, młode pokolenia, i te najmłodsze, wnuczki, za to właśnie, że ta Polska jest taka, jaka jest dzisiaj: że jest wolna, niepodległa, że może nie jest bardzo bogata, ale wierzymy w to, że będzie i obiecujemy Państwu, że dołożymy wszelkich starań, żeby była, i że Państwo będziecie mieć też godne życie wtedy, kiedy będziecie seniorami – mówił Prezydent RP.

Stan wojenny został wprowadzony 13 grudnia 1981 r. Tego dnia od rana Polskie Radio i Telewizja Polska nadawały wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego, który informował o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i wprowadzeniu dekretem Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

RIRM

drukuj