fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent podpisał nowelę ustawy o mediach

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o mediach publicznych – poinformowała minister Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP. Ustawa skraca kadencję obecnych władz TVP i Polskiego Radia.

Krytycznie wobec noweli ustawy wypowiadali się politycy opozycji, a także środowiska dziennikarskie, które nie ukrywały sympatii do poprzedniego rządu.

Minister Małgorzata Sadurska zapewniła, że prezydent z uwagą zapoznał się z apelami, które docierały do jego kancelarii. Minister podkreśliła, że prezydentowi zależy, aby media publiczne były bezstronne, obiektywne i wiarygodne. Dziś trudno powiedzieć, żeby cechowały się one takimi kryteriami – dodała polityk.

Panu prezydentowi zależy, żeby media publiczne w Polsce spełniały swoją rolę. Dlatego pan prezydent podpisał ustawę o radiofonii i telewizji, tym samym pan prezydent dał szansę parlamentowi na stworzenie takich norm, takich przepisów prawnych, które zagwarantują w przyszłości, że media publiczne, media narodowe będą właśnie rzetelne, obiektywne i wiarygodne – powiedziała Małgorzata Sadurska.

Prezydent Andrzej Duda podpisał także ustawę nowelizację ustawy o systemie oświaty, która znosi obowiązek szkolny dla sześciolatków, podpis złożył również pod projektami o służbie cywilnej i ubezpieczeniu społecznym rolników.

RIRM

drukuj