fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent: Plan naprawy Polski jest i będzie realizowany

Plan naprawy Polski, ukierunkowany na zwykłego człowieka, jest i będzie realizowany – powiedział Prezydent Andrzej Duda. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego spotkał się z mieszkańcami Pińczowa w woj. świętokrzyskim.

Prezydent zwrócił uwagę, że obok programu „Rodzina 500 plus” będzie realizowany program „Mieszkanie plus”, który umożliwi nabycie pierwszego mieszkania. Wyraził także nadzieję, że program przewidujący darmowe leki dla seniorów będzie rozszerzony.

Andrzej Duda przypomniał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wkrótce obniży wiek emerytalny, który podniosła koalicja PO-PSL.

– Wierzę w to głęboko – tak jak pani premier obiecywała – że jeszcze w tym roku polski parlament przyjmie ustawę obniżającą wiek emerytalny, ustawę, którą ja złożyłem, co do której przygotowania i złożenia się zobowiązałem. Ale drugi krok należy do parlamentu. Cieszę się, że jest to zobowiązanie, że ta ustawa będzie jeszcze w tym roku przyjęta, gdyż jest ona potrzebna po to, aby odwrócić wielką niesprawiedliwość, jaką było podniesienie wieku emerytalnego całkowicie wbrew woli społeczeństwa. Szanowni państwo, to jest właśnie dobra zmiana – mówił prezydent.  

W Sejmie trwają prace nad prezydenckim projektem przywracającym niższy wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Rząd PO–PSL podwyższył wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

RIRM

drukuj