Prezydent Francji spotka się z Putinem

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział w Brukseli, że 5 czerwca, przy okazji uroczystości upamiętniających desant aliantów w Normandii z 1944 roku, „twarzą w twarz” porozmawia z przywódcą Rosji Władimirem Putinem.

„Zaprosiłem Putina na 6 czerwca” i „przeprowadzimy dyskusje”, głównie na temat kryzysu ukraińskiego – powiedział Hollande. Podkreślił przy tym, że Putin powinien „uznać” wybranego w niedzielę nowego prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenkę.

Paryż nie odwołał zaproszenia pomimo napięć panujących między Zachodem a Rosją po aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Przyjazd Putina do Normandii potwierdzono na początku maja.

Tymczasem Waszyngton poinformował, że nie przewiduje się rozmów Putina z prezydentem USA Barackiem Obamą, który również będzie w Normandii przy okazji obchodów 70. rocznicy lądowania aliantów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl