Prezydent Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Rosji

Wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Petersburgu – przekazał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Rosji Władimira Putina.

„Szanowny Panie Prezydencie! Przekazuję wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Sankt Petersburgu. Ten barbarzyński akt budzi w nas jednoznaczny sprzeciw i oburzenie” – napisał prezydent Duda w depeszy kondolencyjnej.

Tekst depeszy zamieszczono dziś na stronie internetowej prezydenckiej kancelarii.

„Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączę się w smutku z bliskimi ofiar i wszystkimi, którymi wstrząsnęła ta tragedia” – napisał prezydent. Poszkodowanym życzył jak najszybszego powrotu do zdrowia.

W poniedziałek w Petersburgu doszło do wybuchu w metrze. Liczba ofiar śmiertelnych tego zamachu terrorystycznego wzrosła we wtorek do 14, w szpitalach przebywa 49 osób. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej uznał za sprawcę samobójczego zamachu pochodzącego z Kirgistanu obywatela Rosji, 22-letniego Akbarżona Dżaliłowa. Według śledczych zdetonował on ładunek w wagonie petersburskiego metra pomiędzy stacjami Siennaja Płoszczad i Technologiczeskij Institut.

PAP/RIRM

drukuj