Prezydent Duda: Rozmowy z prezydentem Turcji o współpracy gospodarczej i wojskowej

Wizyta prezydenta Turcji Recepa Erdogana jest związana ze współpracą polityczną i gospodarczą; rozmowy dotyczą także współpracy wojskowej – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Andrzej Duda wyraził radość i satysfakcję z wizyty prezydenta Turcji.

Cieszy mnie bardzo to, że ta wizyta odbywa się w Warszawie, jest to wizyta ważna, związana ze współpracą polityczną pomiędzy Polską a Turcją, związana także w ogromnym stopniu ze współpracą gospodarczą pomiędzy Polską a Turcją” – podkreślił prezydent.

Rozmawialiśmy, zarówno współpracy wojskowej, jak i współpracy kulturalnej” – dodał Andrzej Duda.

Jak poinformował, przed konferencją doszło do podpisania pięciu ważnych umów międzyrządowych.

Andrzej Duda podziękował prezydentowi Turcji także za szereg działań w dziedzinie stosunków polsko-tureckich związanych z kwestiami współpracy kulturalnej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl