Prezydent Duda o słowach D. Trumpa nt. Polski: Miałem wielką satysfakcję

Nie spodziewałem się, że prezydent USA Donald Trump aż tyle razy wspomni o Polsce w swoim wystąpieniu w ONZ – powiedział w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda. Dodał, że to, jak prezydent USA mówi o Polsce, dobrze prognozuje naszej dalszej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

Prezydent RP uczestniczył w 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ i posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

– Przyznaję, że nie spodziewałem się, że aż tyle razy pan prezydent Donald Trump Polskę wymieni, a przede wszystkim, że wymieni ją bez wątpienia w kontekście najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych. Ten moment, w którym pan prezydent wymienił Polskę w swoim wystąpieniu po raz ostatni, obok Arabii Saudyjskiej i Izraela (…), podkreślając nasze ciągłe dążenie do suwerenności, do wolności, w związku z tym tę niezwykle pozytywną cechę (…) – ogromnie mnie to ucieszyło i nie ukrywam, że miałem wielką satysfakcję. Cieszę się, bo to jest pewien obraz, jaki pozostaje, także po moim spotkaniu bilateralnym z panem prezydentem, po wizycie w Białym Domu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Donald Trump w swoim wystąpieniu podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ zwrócił się m.in. do Niemiec, aby brały przykład z Polski i nie polegały na Rosji, jeśli chodzi o dostawy energii. Prezydent USA oświadczył też, że marzenia narodów są tak różnorodne, jak one same, jak Indie, Arabia Saudyjska, Izrael, Polska, w której „wielki naród staje w obronie swej niepodległości, bezpieczeństwa i suwerenności”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl