Prezydent Duda na Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

Prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie dziś do Rabki-Zdroju, aby wziąć udział w V Jubileuszowym Memoriale Marii Kaczyńskiej. Rozpoczęte wczoraj zawody narciarzy-amatorów po raz pierwszy potrwają dwa dni.

W zawodach wzięły już udział dzieci ze szkół podstawowych oraz zawodnicy niepełnosprawni. Natomiast dziś na stoku staną uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, dorośli oraz politycy.

W zawodach od początku biorą udział dzieci, a także parlamentarzyści – podkreśla poseł PiS Anna Paluch, która zajmuje się organizacją wydarzenia.

Od pierwszego memoriału mamy zacnych gości. Na pierwszym był marszałek Kuchciński, a od drugiego memoriału co roku bierze udział prezydent Andrzej Duda. W drugim memoriale zajął nawet pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Naszym wiernym uczestnikiem jest również minister Antonii Macierewicz. W tym roku wyjechał do Włoch, więc nie mógł uczestniczyć. Prezydent Andrzej Duda będzie oczywiście zjeżdżał, ale poza konkursem. Odbędzie się również spotkanie z mieszkańcami Rabki. Dzień zapowiada się więc bardzo ciekawie – wskazuje poseł Anna Paluch.

Memoriał ma na celu upamiętnienie postaci śp. prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-61, jako mieszkanka Rabki, uczęszczała do szkoły średniej – liceum im. Eugeniusza Romera. Patronat nad wydarzeniem objęła jej córka, Marta Kaczyńska.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl