K. Tchórzewski: Musimy sprecyzować nasze porozumienie

Przez kilka dni będą doprecyzowane zapisy, dlatego że w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia, musimy to porozumienie sprecyzować, jeżeli chcemy dotrzymać terminu do końca marca – mówił minister Krzysztof Tchórzewski po wczorajszych rozmowach ze stroną społeczną w sprawie połączenia Polskiej Grupy Górniczej i Katowickiego Holdingu Węglowego. Specjalny zespół roboczy będzie w najbliższych dniach pracował nad szczegółami porozumienia, którego zawarcie ma poprzedzić połączenie.

Wczoraj rozmowy na ten temat odbyły się na Śląsku z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i przedstawicieli strony społecznej obu firm.

Po spotkaniu minister podkreślał, że rozmowy nie są łatwe, jednak liczy, że w przyszłym tygodniu uda się doprowadzić do porozumienia.

– Sporo zostało ustalone w ogólnych ramach. Przez kilka dni będą doprecyzowane zapisy, dlatego że w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia, musimy to porozumienie sprecyzować, jeżeli chcemy dotrzymać terminu do końca marca. Procedury administracyjne związane ze sprawami majątkowymi trenowaliśmy na powołaniu PGG. Wiemy, jak są to sprawy trudne do rozwiązania. Musimy mieć pełny miesiąc na to. Wszystkie rzeczy przygotowawcze z tym związane, muszą być zakończone w lutym, najlepiej w przyszłym tygodniu – mówił Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Przedstawiony w ubiegłym tygodniu projekt porozumienia wzbudził zastrzeżenia strony społecznej. Związkowcy z KHW nie przyjęli go, a Solidarność PGG postawiła pięć warunków związanych z planowanym połączeniem obu firm.

Jeden z nich to renegocjacja porozumienia z kwietnia zeszłego roku, w którym uzgodniono m.in. zawieszenie na dwa lata tzw. czternastej pensji.

Zgodnie z intencją resortu energii, zbycie aktywów (w tym wszystkich kopalń i ruchów KHW na rzecz PGG) ma nastąpić 1 kwietnia.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl