Prezydent w Dniu Dziecka: Spełnienia marzeń, miłości i przyjaźni

Realizacji wszystkich marzeń i planów, powodzenia, miłości, przyjaźni – życzył, w Dniu Dziecka, młodym gościom Pałacu Prezydenckiego jego gospodarz Andrzej Duda. Jesteście najważniejsi, jesteście przyszłością naszego kraju – mówił prezydent.

Z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka w Belwederze z najmłodszymi spotkała się para prezydencka.

Dla zaproszonych dzieci przygotowano m.in. grę terenową pt. „Dziecięce odkrycia w Pałacu Prezydenckim – śladami historii i współczesności”.

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama skierowali także do najmłodszych specjalne życzenia.

Życzymy wam realizacji wszystkich marzeń, wszelkiego powodzenia, żeby miłość i przyjaźń nigdy was nie opuszczała. Życzymy wam, byście spełnili wszystkie swoje zamiary; żeby we wszystkich sprawach wiodło wam się jak najlepiej. Cieszymy się, że jesteście tutaj dzisiaj z nami, bo to wy jesteście tym, co dla nas najważniejsze – mówił prezydent Andrzej Duda.

Życzymy wam także abyście jak najwięcej czasu spędzali z osobami, które was kochają i się o was troszczą, żebyście zawsze mogli na nich polegać. Żeby dobrze wam się rozmawiało z dorosłymi i aby dorośli zawsze starali się was zrozumieć – życzyła dzieciom pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Jedną z atrakcji czekających na najmłodszych przybyłych do Pałacu Prezydenckiego było także przedstawienie pt. „Legendy Warszawskie”.

Obchody Dnia Dziecka organizuje również wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości Kancelaria Premiera. Te zaplanowano jednak na sobotę. Do udziału w zabawie w specjalnie nagranym na tę okazję wideo zamieszczonym na portalu Kancelarii zaprasza premier Beata Szydło.

RIRM/PAP

 

drukuj