Ostróda: trwają targi proobronne Pro Defence

W Ostródzie rozpoczęły się dziś targi proobronne Pro Defence. To druga edycja wydarzenia, poświęcona bezpieczeństwu i obronności. Wydarzenie ma na celu wymianę informacji i doświadczeń przy wypracowaniu sytemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej i jego współpracy z wojskiem. Adresowane jest szczególnie do stowarzyszeń paramilitarnych, organizacji proobronnych i klas mundurowych.

W trakcie trwania targów Pro Defence odbędą się warsztaty oraz konferencje poświęcone działalności organizacji paramilitarnych. Zaplanowano także pokaz broni Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Uruchomiona zostanie ponadto interaktywna ścieżka edukacyjno-historyczna, pozwalająca na poznanie historii polskiej wojskowości – mówi Dagmara Jarosławska z departamentu prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na targach będzie można podziwiać wystawę sprzętu wojskowego oraz przebyć ścieżkę historyczno-edukacyjną. W ramach części targowej zaprezentuje się niemal 100 wystawców. Na stoiskach firm komercyjnych będzie można zapoznać się z ofertą skierowaną zarówno do osób indywidualnych, jak i instytucji. Ponadto punkt informacyjny będą miały jednostki sił zbrojnych, instytucje oraz ośrodki naukowe związane z ministerstwem obrony i polskim wojskiem, a także muzea. Druga hala w całości będzie przeznaczona na potrzeby Polskiej Ścieżki Zbrojeniowej, czyli interaktywnej lekcji historii. Jej mecenasem została Polska Grupa Zbrojeniowa – informuje Dagmara Jarosławska.

Targom Pro Defence towarzyszyć będzie ogólnopolski piknik klas mundurowych, w ramach którego powstanie obozowisko z ponad 100 namiotami.

W wydarzeniu udział weźmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Targi Pro Defence potrwają do niedzieli.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl