ABW prowadzi kontrolę w IPN dot. informacji niejawnych

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi kontrolę ochrony informacji niejawnych w Instytucie Pamięci Narodowej – dowiedziała się PAP. Odbywa się w centrali IPN w Warszawie, oddziałach i delegaturach Instytutu w całym kraju. Ma ona potrwać do końca lipca.

„Rzeczywiście w IPN rozpoczęła się w poniedziałek kontrola Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – potwierdził w czwartek nieoficjalne informacje PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

„To kontrola dotycząca ochrony informacji niejawnych w IPN, procedur z tym związanych i faktycznego działania Instytutu” – podkreślił Żaryn. Zaznaczył, że nie są to działania doraźne, tylko wynikające z planu.

„Maksymalnie może ona potrwać do 31 lipca” – podał rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl