fot. pl.wikipedia.org

ABW w biurach KGHM

Funkcjonariusze ABW przeszukali biura spółki KGHM i zabezpieczyli dokumenty. Agencja działa na polecenie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, która prowadzi śledztwo ws. wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w majątku KGHM Polska Miedź.

Prokuratura zaznaczyła, że śledztwo toczy się „w sprawie”, nikogo nie zatrzymano. Na tym etapie nie udziela więcej informacji.

Rzecznik firmy Dariusz Wyborski poinformował, że ABW prowadzi czynności dot. dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego.

To, co się dzieje, nie jest zaskoczeniem – mówi Józef Czyczerski, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”.

– Od samego początku rządów ekipy pod dowództwem PO i ludzi, którzy zarządzają w tej firmie, mieliśmy duże podejrzenia dotyczące części zakupu, części inwestycji; także nie jest to dla nas zaskoczeniem. Myślę, że te działania doprowadzą do wyjaśnienia pewnych spraw, które wydają nam się sprawami podejrzanymi. Nie znam oczywiście żadnych szczegółów – to sprawy, które są tajne. Z naszego punktu widzenia wydaje się, że to może dotyczyć inwestycji krajowych i zagranicznych. Te sprawy na pewno mają wpływ na kondycję finansową Polskiej Miedzi – komentuje Józef Czyczerski.

KGHM to światowy lider w produkcji miedzi i srebra z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi.

Polski koncern posiada kopalnie zlokalizowane na trzech kontynentach – w Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

RIRM

drukuj