fot. gov.pl

ABW zatrzymała szpiega z Białorusi. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali szpiega. To obywatelka Białorusi. Trafiła do aresztu na trzy miesiące. Grozi jej do dziesięciu lat więzienia.

Zatrzymana usłyszała zarzut prowadzenia działalności na rzecz obcego wywiadu przeciwko Polsce. Kobieta współpracowała z białoruską służbą specjalną. Prowadziła działania szpiegowskie na rzecz Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białorusi. Została zatrzymana przez funkcjonariuszy ABW na wniosek Prokuratury Krajowej.

„W toku śledztwa prokurator ustalił, że kobieta przez kilka miesięcy na rzecz tej służby przekazywała informacje na temat przebywających na terytorium RP członków diaspory białoruskiej oraz organizacji skupiających Białorusinów i Polaków narodowości białoruskiej” – oświadczyła Prokuratura Krajowa.

Funkcjonariusze ABW przeprowadzili przeszukanie oraz przesłuchali świadków. Zatrzymali również nośniki danych w kilku miejscach na terenie Polski. Kobiecie grozi do dziesięciu lat więzienia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Spędzi w nim trzy miesiące.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl