fot. PAP/EPA

Prezydent Czech: Powinniśmy wspierać Polskę i Węgry w kwestii sporu z Komisja Europejską

Powinniśmy wspierać Polskę i Węgry w kwestii sporu z Komisją Europejską – powiedział w środę w Pradze prezydent Czech Milosz Zeman po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Zeman podziękował Dudzie za informację, że w trakcie niemieckiej prezydencji może zapaść kompromis ws. budżetu Unii Europejskiej.

Środowa wizyta polskiego prezydenta Polski w Czechach ma charakter roboczy. Po rozmowach prezydenci wygłosili oświadczenie dla prasy.

Milosz Zeman podkreślił, że bardzo szanuje wartości Grupy Wyszehradzkiej. Przypomniał, że dzięki zachowaniu jedności Grupa Wyszehradzka odniosła sukces w walce o rozwiązania dotyczące relokacji migrantów.

Zaznaczył, że podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą wysłuchał jego wyjaśnień dotyczących stanowiska Polski w zakresie mechanizmu warunkowości wypłat środków unijnych i uzależnienia ich od praworządności.

„W chwili obecnej powinniśmy wspierać Polskę i Węgry w kwestii sporu z Komisją Europejską” – oświadczył prezydent Czech.

Milosz Zeman podkreślił, że Komisja Europejska jest „wyłącznie organem administracyjnym.

„To organ urzędników, to nie jest rząd europejski. Rządem europejskim jest Rada Europejska” – mówił prezydent Czech.

Podziękował Andrzejowi Dudzie za informację o tym, że w trakcie niemieckiej prezydencji może zapaść kompromis, który zadowoliłby interesy zarówno Polski, jak i Węgry.

„Zostańmy przyjaciółmi i starajmy się nawzajem wspierać” – dodał Milosz Zeman.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl