fot. PAP/Marcin Bednarski

Prezydent Andrzej Duda: zobowiązania wyborcze będą sukcesywnie realizowane

Zobowiązania podjęte podczas kampanii wyborczej wobec Solidarności będą sukcesywnie realizowane; przykładem jest uchwalona przez Sejm ustawa obniżająca wiek emerytalny – powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek w Płocku na 28. Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”.

Prezydent przypomniał, że w kampanii wyborczej zobowiązał się, że wiek emerytalny będzie obniżony.

„Mówię to dzisiaj z satysfakcją, bo podjąłem wtedy to zobowiązanie, a państwo jako związek zawodowy zawarliście ze mną umowę, mimo, że byłem tylko kandydatem i mimo, że główne media mówiły, że ja tych wyborów nie wygram” – podkreślił Andrzej Duda.

Jak zauważył czas pokazał, że wybory okazały się zwycięskie, a zawarta wówczas umowa, jest dla niego umową wiążącą. Zaznaczył, że społeczeństwo protestując przeciwko poprzednim ośmiu latom rządów „dało nam szansę, abyśmy pokazali, czy potrafimy zrealizować swoje zobowiązania, także te podjęte wobec Solidarności”.

„Chciałem podziękować za to zaufanie, którym nas obdarzyliście i potwierdzić jeszcze raz, że te zobowiązania będą sukcesywnie realizowane” – zadeklarował prezydent.

Dodał, że są one realizowane. Jako przykład podał uchwaloną przez Sejm ustawę obniżająca wiek emerytalny: do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Andrzej Duda, jako kandydat na prezydenta, w „Umowie programowej” z NSZZ „Solidarność” zadeklarował m.in., że będzie prowadził politykę zmierzającą do obniżenia wieku emerytalnego i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy.

PAP/RIRM

drukuj