Prezydent Andrzej Duda: Ogromne poparcie dla kandydatury do RB ONZ pokazuje silną pozycję Polski

Ogromne poparcie pokazuje silną pozycję Polski, autorytet naszego kraju w dziedzinie odpowiedzialności za światowe bezpieczeństwo – powiedział prezydent Andrzej Duda w związku z wyborem Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018 i 2019.

Prezydent na konferencji prasowej mówił, że gdy rok temu inaugurował kampanię na rzecz członkostwa, wielu mówiło, że to cel nierealny.

„Ja od samego początku uważałem, że to cel absolutnie wykonalny i Polska na 100-lecie odzyskania niepodległości może być i będzie członkiem RB ONZ” – podkreślił prezydent.

„To wielce radosne dla nas popołudnie, dzień niezwykłej dla mnie satysfakcji i radości, który wieńczy długą kampanię” – zaznaczył Duda.

Jak podkreślił prezydent, na 192 państwa – 190 poparło kandydaturę Polski.

„To jest poparcie, jakiego nie uzyskało żadne inne z państw, które do Rady startowało” – mówił prezydent Duda.

„Ogromne poparcie pokazuje silną pozycję Polski, autorytet naszego kraju w dziedzinie odpowiedzialności za światowe bezpieczeństwo” – podkreślił.

„Będziemy reprezentantem naszego regionu w tej wielkiej światowej organizacji, która dba o pokój na świecie, która ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi o budowanie światowego ładu, światowego porządku” – akcentował prezydent.

Jak mówił Andrzej Duda, Rada Bezpieczeństwa ONZ to organ najbardziej decyzyjny, który podejmuje wiążące rezolucje, decyduje o procesach pokojowych i sankcjach nakładanych w związku z naruszeniami prawa międzynarodowego.

Prezydent wyraził wdzięczność krajom, które poparły w głosowaniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ polską kandydaturę.

„Będziemy reprezentowali naszą część Europy, nasz region, ale będziemy dbali o wszystkie kwestie związane z pokojem na świecie” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl