Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę na Słowenii

Dziś drugi dzień pobytu prezydenta Polski na Słowenii. Andrzej Duda spotka się z prezydentem Borutem Pahorem i premierem Miro Cerarem. Politycy mają wydać wspólne oświadczenie na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Wczoraj szef państwa polskiego uczestniczył w rozmowach z przewodniczącym Prezydium Bośni i Hercegowiny Mladenem Ivaniciem.

W trakcie wspólnej konferencji Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że Polska wspiera ambicje Bośni dotyczące członkostwa w Unii Europejskiej, a także – gdyby były takie aspiracje – starania o członkostwo w NATO. [czytaj więcej]   

– Polska również jest zwolennikiem tego, aby Sojusz był rozszerzany o nowe kraje, tak jak jesteśmy zwolennikiem tego, żeby Unia Europejska powiększała się o kolejne kraje, aby się one stowarzyszały z UE, a następnie aby stawały się członkami Unii. Podobnie jest z NATO, też uważamy, że zwłaszcza w Europie, nowi członkowie Sojuszu Północnoatlantyckiego w ważnych regionach Europy – a bez wątpienia takim regionem są Bałkany Zachodnie – są potrzebni. I stąd, gdyby takie aspiracje narodów Bośni były realizowane, to Polska z całą pewnością te aspiracje wspiera i będzie wspierała – i to mogę z całą odpowiedzialnością zadeklarować – mówił prezydent Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta i jego małżonki na Słowenii zakończy się dziś po południu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl