fot. Małgorzata Lewicka

Polska na skraju układu wyżowego

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Skandynawia oraz krańce zachodnie kontynentu znajdą się pod wpływem niżów. Obszar od Morza Północnego po Półwysep Apeniński i Bałkański znajdzie się w zasięgu wyżu. Polska będzie na skraju układu wyżowego z centrami nad Słowenią i Morzem Północnym.

Od zachodu do Polski napływać będzie cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i zacznie powoli spadać.

W poniedziałek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 12 st. do 15 st., na wybrzeżu od 10 st. do 12 st., a w dolinach karpackich od 8 st. do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 2 st. do 5 st., w kotlinach górskich od 0 st. do 3 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu wschodnim i wschodzie umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek na południu, zachodzie oraz w centrum zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na północnym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 11 st. na północnym wschodzie i miejscami na wybrzeżu, 14 st., 16 st. w centrum, do 19 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo możliwe duże. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr umiarkowany, okresami słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj