fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda spotkał się z prezydent Mołdawii Maią Sandu

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że Polska będzie wspierać Mołdawię w działaniach zmierzających do integralności terytorialnej. Dziś z oficjalną wizytą w naszym kraju przebywa prezydent Mołdawii, Maia Sandu. Przed południem spotkała się ona z polskim prezydentem, a następnie odbyły się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem obojga przywódców.

O efektach rozmów prezydenci Polski i Mołdawii poinformowali na wspólnej konferencji prasowej. Andrzej Duda powiedział, że zaoferował podzielenie się z Mołdawią naszymi doświadczeniami z demokratycznych przemian w Polsce w budowaniu m.in. samorządu terytorialnego czy walki z korupcją. Prezydent zapewnił też, że Mołdawia może liczyć na wsparcie Polski na forach międzynarodowych.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1406896791195377666

– Uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach. To jest sprawa fundamentalna. Zawsze będziemy wspierali Mołdawię w jej działaniach zmierzających do utrzymania integralności, które będą powodowały, że sytuacja w kraju będzie stabilniejsza, a Mołdawia będzie przez to stawała się krajem mocniejszym i bardziej zintegrowanym. To ma fundamentalne znaczenie. Dziękuję też Pani prezydent za opiekę nad Polakami, mniejszością polską mieszkającą w Mołdawii. Mamy tam wiele polskich organizacji – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Mołdawii, Maia Sandu, powiedziała, że docenia konsekwentną pomoc Polski dla europejskich aspiracji jej kraju, a także dla podtrzymania włączenia Mołdawii do europejskich programów pomocowych

Wyraziła też nadzieję, że w trakcie przyspieszonych wyborów parlamentarnych europejska droga Mołdawii zostanie potwierdzona. Wybory w tym kraju odbędą się 11 lipca.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1406891036434178052

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl