Prezydent Andrzej Duda: Rok 2017 był czasem budowy państwa służącego wszystkim obywatelom

Mija rok 2017. […] To był czas budowy państwa służącego obywatelom, wszystkim bez wyjątku. Czas reform, dzięki którym instytucje i organy będą działać w sposób przejrzysty, pod zwiększoną kontrolą demokratyczną. Mija kolejny rok skutecznych starań o to, aby Polska rozwijała się szybciej i w sposób przemyślany, a owoce tego rozwoju były dzielone uczciwie – powiedział w swoim orędziu noworocznym prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Przed nami wyjątkowy rok, podczas którego będziemy świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – zaznaczył Andrzej Duda.

– Podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypomnimy i godnie uczcimy wszystkich, którzy zasłużyli się dla naszej wolności, tych najbardziej znanych i tych, o których dziś pamięta już niewielu. To okazja, abyśmy na nowo odkryli wielkość naszej historii, abyśmy umocnili naszą narodową tożsamość i dumę z niezwykłych dokonań minionych pokoleń – podkreślił.

Prezydent zachęcił Polaków do wzięcia czynnego udziału w debacie nad kształtem i treścią nowej polskiej konstytucji.

– Gorąco zapraszam do udziału w debacie nad kształtem naszej wspólnoty obywatelskiej. Razem zdecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe, nadchodzące czasy. Kształtujmy swoją przyszłość z nadzieją i ufnością w nasze możliwości, tak jak ci, którzy odważną walką i wytrwałą pracą odzyskali niepodległe państwo polskie – akcentował.

Andrzej Duda zaapelował do obywateli, aby uczynić rok 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia wspólnoty.

– Niech ten Nowy Rok będzie pomyślny dla naszej ojczyzny, dla naszych rodzin, dla każdego z nas. Uczyńmy go rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty. Świętujmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i wspólnie pracujmy na nowe sukcesy. W ten wyjątkowy czas bądźmy razem – tu, w kraju oraz w gronie rodaków mieszkających za granicą – powiedział prezydent.

RIRM

drukuj