PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda z wizytą we Włoszech

Prezydent Andrzej Duda udał się do Rzymu. W poniedziałek prezydent RP weźmie udział w Światowym Forum Żywnościowym.

Głównym punktem wizyty polskiego prezydenta w stolicy Włoch jest udział w Światowym Forum Żywnościowym w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

– Kontekst jest oczywisty: plaga głodu, która grozi światu w związku z działaniami Rosji – powiedział Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

Prezydent podczas forum przedstawi światowym przywódcom polskie spojrzenie na wojnę na Ukrainie w szczególności w kontekście obecnych kryzysów żywnościowego i energetycznego – wskazał wiceszef kancelarii prezydenta, Piotr Ćwik.

– To jest kwestia istotna dla bardzo wielkiej rzeszy ludzi żyjących na kontynencie afrykańskim i azjatyckim. Zakłócone łańcuchy dostaw żywności trzeba wznowić. Polska wnosi swój wkład. Eksport żywności przez terytorium Polski z terytorium Ukrainy wzrósł. Szukamy nowych rozwiązań i pomysłów, dzielimy się tym z naszymi partnerami i to wszystko będzie jednym z tematów rozmów pana prezydenta – zaznaczył Piotr Ćwik.

W poniedziałek prezydent RP spotka się z dyrektorem Generalnym ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa oraz prezydentem Włoch, Sergio Mattarellą. Andrzejowi Dudzie towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda. W niedzielę para prezydencka uczciła 44. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, składając kwiaty przy grobie papieża Polaka. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl