Prezydent A. Duda wręczył Krzyże Zasługi za Dzielność oraz Medale za Ofiarność i Odwagę

Prezydent Andrzej Duda wręczył Krzyże Zasługi za Dzielność oraz Medale za Ofiarność i Odwagę. Uroczystość odbyła się w pałacu prezydenckim z udziałem m.in. ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Andrzej Duda w swoim przemówieniu dziękował odznaczonym za to, że wykazali się bohaterstwem, niezłomnością i wielką odwagą. Zwracał też uwagę na znaczenie takiej postawy dla społeczeństwa.

– Tak często mówi się, że nie ma w Polsce wspólnoty, że są podziały, ludzie się kłócą ze sobą. (…) Oczywiście, są różne poglądy w społeczeństwie, są różne poglądy wśród ludzi, są różne wyznania, ale dopóki człowiek gotów jest bezinteresownie rzucić się na pomoc drugiemu człowiekowi, nawet ryzykując życie, to znaczy, że są ludzie zdolni tworzyć wspólnotę. To jest właśnie największe poświęcenie – nieść bezinteresowną pomoc drugiemu z narażeniem życia. Za to właśnie, że taką postawę Państwo prezentujecie, że taką postawę zaprezentowaliście, ogromnie wam w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej dziękuję – akcentował Andrzej Duda.

Dwa odznaczenia zostały przyznane pośmiertnie. Jedno z nich odebrała rodzina 14-letniego Emila, który przed rokiem rzucił się na ratunek 9-letniej dziewczynce, która topiła się w Wiśle. Udało się ją uratować, jednak chłopak utonął.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl