PAP/Marcin Bielecki

Prezydent A. Duda w Świdwinie: Chciałbym, żeby Polska była w sposób równy rozwinięta

O równomiernym rozwoju Polski mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie wczorajszego spotkania z mieszkańcami Świdwina. Prezydent przekonywał, że wyzwaniem dla państwa jest podniesienie jakości życia na wsi.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Pomorze Zachodnie. Podczas spotkania z mieszkańcami Świdwina wskazał, że jednym z priorytetów jego prezydentury jest równy rozwój kraju.

Chciałbym, aby cała Polska była w sposób równy rozwinięta, żeby nie można było powiedzieć, że jakość życia w mieście jest wiele lepsza niż jakość życia na wsi. To kwestia jakości dróg, to kwestia jakości internetu, a więc komunikacji. To kwestia jakości służby – mówił prezydent.

Na rozwój kraju – jak wskazał Andrzej Duda – mają wpływ liczne programy społeczne. Wśród nich m.in.: program „500 plus” czy tzw. trzynastka dla emerytów i rencistów.

To programy posiłków dla ludzi ubogich, seniorów i dla dzieci, na które wydawane jest pół miliarda zł rocznie. To program adaptacji zawodowej osób niepełnosprawnych o wartości 4,5 mld. zł. Na obszary wiejskie jest dedykowanych szereg innych programów, po to żeby poprawić jakoś życia, a zarazem zachęcić do tego, żeby ze wsi nie odchodzić – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zapowiedział, że będzie dążył do tego, aby w Polsce było wypłacanych jeszcze więcej różnego rodzaju świadczeń. Tak, by wspierać wychowanie dzieci oraz sytuację ludzi, którzy – jak określił – zmagają się z życiem.

Czynię ze swojej strony wszystko, co jest w mojej mocy, żeby w Polsce żyło się jak najlepiej. Ogromnie mi na tym zależy. Zawsze to powtarzam, że mam świadomość, że z tego będę rozliczany, z tego porównania jak się żyło Polakom, moim rodakom w momencie, w którym zostawałem prezydentem i jak się im będzie żyło w momencie, w którym będę tę prezydenturę kończył. Jak będzie wyglądała Polska, jak będą wyglądały nasze miasta, miasteczka, wioski, jak będzie się gospodarowało rolnikom – akcentował prezydent.

Mądra i konsekwentna polityka – jak dodał Andrzej Duda – to podstawa w zrównoważonym rozwoju kraju.

TV Trwam News/RIRM

drukuj