fot. Monika Bilska

Prezydent A. Duda w liście do uczestników 14. Dziękczynienia w Rodzinie: Dziękuję za Państwa stanowczy głos przypominający, że nie można budować dobrej przyszłości w oderwaniu od historii, bez świadomości skąd przychodzimy i jakie wartości nas ukształtowały

Radio Maryja i wspólnota wokół tej stacji to wspaniały, duchowy, medialny i społeczny fenomen. Bez jego udziału nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom. Pozwólcie drodzy Państwo, że dołączę do Waszego dziękczynienia. Chcę serdecznie podziękować wszystkim współtworzącym Rodzinę Radia Maryja za służbę Ojczyźnie, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji, które czyni nas Polakami (…). Dziękuję za Państwa stanowczy głos przypominający, że nie można budować dobrej przyszłości w oderwaniu od historii, bez świadomości skąd przychodzimy i jakie wartości nas ukształtowały – napisał Prezydent RP, Andrzej Duda, w liście skierowanym do uczestników 14. Dziękczynienia w Rodzinie.

W Toruniu trwa 14. Dziękczynienie w Rodzinie. List do Rodziny Radia Maryja uczestniczącej w Dziękczynieniu skierował Andrzej Duda, Prezydent RP. [więcej]

– Po raz kolejny gromadzi się wielka społeczność Rodziny Radia Maryja, aby cieszyć się wspólnymi dokonaniami i złożyć sobie nawzajem serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro, które wyrasta z Państwa zaangażowania oraz troski o polski Kościół i naszą Ojczyznę. Radio Maryja i wspólnota wokół tej stacji to wspaniały, duchowy, medialny i społeczny fenomen. Bez jego udziału nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom. Pozwólcie drodzy Państwo, że dołączę do Waszego dziękczynienia. Chcę serdecznie podziękować wszystkim współtworzącym Rodzinę Radia Maryja za służbę Ojczyźnie, za podtrzymywanie ducha patriotyzmu, za kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji, które czyni nas Polakami – napisał prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP przypomniał, że to Rodzina Radia Maryja dba o polską historię i kultywuje piękne narodowe tradycje.

– Dziękuję za Państwa stanowczy głos przypominający, że nie można budować dobrej przyszłości w oderwaniu od historii, bez świadomości skąd przychodzimy i jakie wartości nas ukształtowały. Dziękuję za obywatelską wrażliwość, odpowiedzialność i zaangażowanie, którymi kierujecie się przy podejmowaniu ważnych wyzwań decydujących o pomyślnym bycie i rozwoju Ojczyzny. Mówimy Rodzina Radia Maryja, bo to zasadniczy znak Państwa tożsamości, a przecież świetnie też wiemy, że od chwili, gdy ponad 30 lat temu, 8 grudnia 1991 roku, popłynął w eter pierwszy przekaz Radia Maryja, udało się tworzyć jeszcze wiele innych doniosłych, wzajemnie się uzupełniających dzieł. To TV Trwam, „Nasz Dziennik”, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II czy też Park Pamięci. Wszystkich tych osiągnięć wspaniale służących Polsce i Kościołowi serdecznie gratuluję Ojcu Dyrektorowi i całej Państwa wspólnocie – wskazał prezydent.

Andrzej Duda podziękował Rodzinie Radia Maryja za opiekę nad tymi, których losem nikt się nie przejmuje.

– W sposób szczególny chcę podziękować za zbudowanie rodzinnej więzi przenikniętej chrześcijańską miłością bliźniego, empatią i solidarnością, którą otoczyli Państwo przede wszystkim osoby najsłabsze, samotne, często pomijane i odrzucone. Rodzina Radia Maryja ciągle potwierdza swoją troskę i bliskość wobec potrzebujących. Tak było podczas trudnego czasu pandemii i tak jest dzisiaj, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, gdy brutalnie napadnięta przez Rosję Ukraina broni swej niepodległości i integralności terytorialnej. Serdecznie dziękuję za to, że środowiska Radia Maryja udzielają wielorakiej pomocy dotkniętym wojną Ukraińcom, przyjmując uchodźców pod gościnny polski dach. Mają więc Państwo wiele intencji wspólnej dziękczynnej modlitwy, wiele powodów do dumy i wyrażanej sobie nawzajem wdzięczności. Życzę, aby dzisiejsze spotkanie w Toruniu było radosnym świętem przynoszącym dużo pięknych wrażeń – zaakcentował.

Prezydent zachęcił uczestników 14. Dziękczynienia w Rodzinie do skorzystania z możliwości, jakie daje program „Zdrowe Życie”.

– Cieszę się, że jednym z elementów tego wydarzenia jest Mobilna Strefa Zdrowia w ramach programu „Zdrowe Życie”, nad którym z satysfakcją objąłem wraz z moją żoną honorowy patronat. Zapraszam Państwa serdecznie do skorzystania z bogatej oferty bezpłatnych badań i konsultacji, które proponuje projekt „Zdrowe Życie”. Życzę Państwu zdrowia, wspaniałych duchowych przeżyć i miłych wspomnień. Szczęść Boże – podsumował Prezydent RP, Andrzej Duda, w liście.

Prezydent-pl_list-do-uczestnikow-14-dziekczynienia-w-rodzinie-6-8-2022

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl