fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent A. Duda: W kraju nie zabraknie żywności

Prezydent RP zapewnił, że w kraju nie zabraknie żywności. Andrzej Duda po wizycie w Banku Żywności w Ciechanowie podkreślił, że wszystko, co jest potrzebne, jest w takiej ilości, by zapewnić nam normalne funkcjonowanie.

Prezydent podczas wizyty w Ciechanowie wskazał, że tamtejszy Bank Żywności uczestniczy w programie pomocy dla osób, które są w trudnej sytuacji z uwagi na objęcie ich kwarantanną i nie mogą zrobić same zakupów.

Takie osoby – jak mówił Andrzej Duda – będą wyszukiwane przez ośrodki pomocy społecznej, które będą taką pomoc dostarczać. Prezydent zaapelował też, aby wszyscy, którzy mają wiedzę o takich osobach, zgłaszali to zapotrzebowanie.

Andrzej Duda podkreślił, że magazyn w Ciechanowie jest pełen i gotowy do dostarczania żywności. Prezydent zapewnił też, że mamy zapasy żywności.

– Jest wiele niepokoju w tej kwestii. Niektórzy uważają, że zabraknie żywności. Chcę zapewnić, że żywności nie zabraknie. Jest jej bardzo dużo, absolutnie pod dostatkiem. Mamy to szczęście, że rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Wielokrotnie za to dziękowałem. Nie brakuje żadnych produktów. Wszystko, co jest potrzebne, jest w takiej ilości, żeby zapewnić możliwość nie tylko przetrwania, ale normalnego funkcjonowania – wskazał.

Do Ciechanowa udał się dzisiaj także minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił podczas briefingu z prezydentem, że chwilowe niedobory niektórych produktów są naturalną reakcją ludzi, którzy boją się, że handel przestanie działać. Jak dodał, to wszystko w ciągu kilku dni będzie nadrobione. Minister zaapelował jednocześnie do Polaków, by nie marnowali żywności.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl