fot. PAP/Andrzej Grygiel

Prezydent A. Duda: Sytuacja epidemiologiczna w Polsce opanowana

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest opanowana. Podczas wizyty na Śląsku wziął udział w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Katowicach.

Uczestniczyły w nim władze woj. śląskiego oraz – za pośrednictwem telekonferencji – premier Mateusz Morawiecki i Główny Inspektor Sanitarny. Omówiono obecny bilans epidemii koronawirusa.

Po zakończeniu sztabu prezydent Andrzej Duda podziękował lokalnym władzom i personelowi medycznemu za opanowanie sytuacji. Zapewnił też, że miejsca pracy na Śląsku zostaną zachowane.

– Przyjeżdżałem do was wtedy, kiedy było dobrze, przyjeżdżałem wtedy kiedy tu prosperita szalała i było wspaniale, przyjeżdżam wtedy, gdy jest trudno, kiedy w rodzinach jest wiele niepokoju. I chcę powiedzieć: razem pokonany pandemię, razem pokonamy kryzys, miejsca pracy, które tu dla was na Śląsku są bardzo ważne, będą zatrzymane. Razem z rządem czynię wszystko, żeby w jak największym stopniu te miejsca pracy zabezpieczyć, żeby udzielić pomocy przedsiębiorcom, żeby były pieniądze i z Polskiego Funduszu Rozwoju i z innych źródeł, żeby ci, co potrzebują, byli zwolnieni z ZUS-u, żeby wszyscy byli w stanie przetrwać ten trudny czas, żeby nie wróciło bezrobocie, które nam się w Polsce na przestrzeni ostatnich lat udało tak pięknie zgasić – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że liczba zachorowań na koronawirusa spada. Zaznaczył, że ogniska w kopalniach zostały zduszone. Według ostatnich danych MZ, liczba potwierdzonych zakażeń wynosi obecnie 21 631. Zmarło 1007 osób. Wyzdrowiało 9 276 osób.

 

RIRM

drukuj