fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda odpowiedział na pytania internautów w ramach Q&A

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotkał się z internautami w ramach Q&A. Kolejne takie spotkanie obędzie się w przyszłym tygodniu.

Wśród pytań pojawiła się kwestia wypłat świadczenia „500 plus”. Wielu Polaków obawia się, że pomoc może zostać wstrzymana na wskutek panującej epidemii.

– Nic nie zagraża wypłatom „500 plus”, mało tego – powiedziałem w ostatnim czasie jasno i wyraźnie, że nigdy się nie zgodzę, jeżeli nadal będę pełnił urząd prezydenta w Polsce, jeśli będzie taka decyzja rodaków w wyborach na to, aby została przyjęta i przeprowadzona przez całą procedurę legislacyjną ustawa, która to „500 plus” będzie odbierała, ja po prostu takiej ustawy nie podpiszę, możecie Państwo być spokojni – zapewnił prezydent.

W komentarzach równie często padało pytanie dotyczące szczepień na COVID-19.

– Jeżeli by się okazało, że są osoby, które nie mogą być zaszczepione, bo po prostu nie udziela im się takich szczepień, a w związku z tym każdy kto byłby nosicielem koronawirusa dlatego, że nie chce się zaszczepić, byłby zagrożeniem, to ja bym rozważył, czy nie wprowadzić tych szczepień jako sczepienia obowiązkowe – oznajmił Andrzej Duda.

Pytania mają także maturzyści, którzy kończą dziś rok szkolny. Wielu z nich obawia się kwestii związanej z egzaminem dojrzałości.

– Chcę uspokoić maturzystów, że nie ma na razie mowy o tym, żeby matury miałyby być odwołane, absolutnie nie. Jak rozmawiałam ostatnio z panem ministrem, to mówił, żeby się raczej nie spodziewać, że będą przeprowadzone w maju, ale że będą robili wszystko, żeby do końca czerwca się odbyły – podsumował prezydent.

Kolejna sesja Q&A odbędzie się w przyszłym tygodniu.

TV Trwam News

drukuj