fot. PAP/Adam Warżawa

Prezydent A. Duda: Odbudowa Notre Dame może stać się symbolem odbudowy Europy

U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa katedry może stać się symbolem odbudowy Europy – napisał we wtorek po północy prezydent Andrzej Duda.

,,U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Odbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fundamencie” – podkreślił prezydent na Twitterze.

Emmanuel Macron, prezydent Francji zapewnił, że Notre Dame zostanie odbudowana.

,,Udało się uniknąć najgorszego, ale batalia o uratowanie katedry nie jest jeszcze zakończona” – dodał prezydent Francji.

Ogień w paryskiej katedrze pojawił się w poniedziałek tuż przed godziną 19.00 Według straży pożarnej mógł mieć on związek z pracami renowacyjnymi budowli. W katedrze prowadzono renowację iglicy nad nawą główną.

Jean-Claude Gallet, szef paryskich strażaków powiedział wieczorem, iż „można uznać, że główna struktura została uratowana i zachowana”. Dodał, że wygląda na to, iż uratowano obie potężne wieże fasady katedry.

PAP/RIRM

drukuj