PAP/Piotr Nowak

Prezydent A. Duda o wyborach: To było piękne święto demokracji. Pokazaliśmy, że w Polsce jest demokracja

To było piękne święto demokracji. Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest. Było to widoczne zwłaszcza za granicą. Zaprzeczyło to wszystkim twierdzeniem, jakoby z demokracją w Polsce były jakieś problemy – ocenił prezydent Andrzej Duda.

Najwyższy przedstawiciel państwa podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu i ocenił, że był to naprawdę dobry dzień dla RP.

– Bardzo Państwu dziękuje za to, że pofatygowaliście się, wielu ludzi stało w kolejkach często długo, zwłaszcza poza granicami kraju po to, żeby oddać swój głos. To było piękne święto demokracji. Pokazaliśmy, że demokracja w Polsce jest. Było to widoczne zwłaszcza za granicą. Zaprzeczyło to wszystkim twierdzeniem, jakoby z demokracją w Polsce były jakieś problemy. Piękne święto, frekwencja najwyższa od 30 lat w wyniku około 60 proc. To są naprawdę świetne wiadomości. Naprawdę jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim, którzy posłuchali apeli i byli zdecydowani pójść. Wszystkim tym, którzy poszli i oddali swój głos, jestem ogromnie za to wdzięczny – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent pogratulował także wszystkim tym, którzy uzyskali mandaty. Wyraził przy tym nadzieję, że posłowie i senatorowie w kolejnej kadencji będą dzielnie pracowali dla RP.

Andrzej Duda życzył też, żeby wszystkie sprawy, które będą realizowali służyły Polsce oraz żeby debata w Sejmie odbywała się jak najbardziej zgodnie. Odnosząc się do wyniku wyborczego Zjednoczonej Prawicy uznał go za spektakularny.

RIRM/TV Trwam News

drukuj