PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda: Chcę kontynuować program rozwijania Polski i wspierania rodziny

Chcę kontynuować program, który staram się realizować od pięciu lat – dbania o polskie rolnictwo, rozwijania Rzeczpospolitej, wspierania polskiej rodziny – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Łowicza. Prezydent apelował o wsparcie w nadchodzących wyborach.

 

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1230499294958047233

Łowicz był pierwszym przystankiem na trasie DudaBusa, którym prezydent wyruszył na spotkania z mieszkańcami polskich miast w ramach kampanii wyborczej.

W wystąpieniu na łowickim rynku Andrzej Duda podkreślił, że to pierwsze miejsce, do którego przyjechał w kampanii wyborczej. Przypominał długą, sięgającą kilkuset lat historię miasta i jego bogate tradycje, o której świadczą m.in. stroje, gwara i folklor. Podkreślił, że Łowicz leży w samym sercu Polski.

„Rzeczypospolita jest naszym wielkim zadaniem, Łowicz z ziemiami, które go otaczają, z tym rolniczym sercem Polski, jest dla Rzeczypospolitej ogromnie ważny, tak jak ogromnie ważna jest tutaj ta tradycja, ta kultura, o której już wspominałem (…) Ale to także wielki patriotyzm ludzi tej ziemi, patriotyzm przez pokolenia, przez zabory, powstania, Bitwę nad Bzurą, partyzantkę (…) to jest wielka historia tej ziemi, to jest wielka historia Łowicza” – powiedział Duda.

Wskazał, że to dziś także wielkie zadanie dbania o polskie rolnictwo, rozwijania Rzeczypospolitej, wspierania polskiej rodziny.

„To jest ten program, który staram się realizować od pięciu lat i z tym programem do państwa dzisiaj też przyjeżdżam, chcę go kontynuować, chcę, żeby Polska nadal dynamicznie się rozwijała tak jak przez ostatnie lata” – oświadczył.

Prezydent mówił m.in. o rządowych programach, które – dodał – są stanowione po to, żeby żyło się lepiej. Stwierdził, że Łowicz skorzysta m.in. na programie 100 obwodnic, co będzie kolejnym etapem rozwoju miasta.

„Cieszę się ogromnie, że ten program powstał, bo on stanowi m.in. efekt moim spotkań z mieszkańcami całej Polski w miastach, w których brakuje obwodnic, w których przez miasto przejeżdża ciężki transport, ruch jest zbyt wielki” – przyznał.

Andrzej Duda zaznaczył, że szczególnie leży mu na sercu polskie rolnictwo. Poinformował, że przed trwającym właśnie w Brukseli posiedzeniem Rady Europejskiej rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o tym, że jednym z najważniejszych zadań jest zwiększenie funduszy na wspólną politykę rolną w stosunku do tego, co do tej pory zaplanowano.

„Mam nadzieję, że to się uda, premier jest w trakcie negocjacji. Wcześniej na ten temat rozmawiałem także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem (…) W poniedziałek spotkam się naszym komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim i siedmioma ministrami rolnictwa z krajów sąsiadujących, które są w podobnej sytuacji jak my, też kiedyś znajdowały się za żelazną kurtyną i wsparcie rolnictwa w tych krajach jest ogromnie potrzebne” – zapowiedział.

Prezydent Duda zadeklarował, że dopóki będzie prezydentem żaden z programów wspierających rodzinę nie zostanie cofnięty. Dodał, że istotne jest, by rodzina otrzymywała wsparcie „500 plus” i rosły wynagrodzenia, ale – jak mówił – dla niego najważniejsze jest, by Polacy mogli żyć dobrze i spokojnie, co związane jest w kwestiami bezpieczeństwa. Dlatego – jak wskazał – potrzebny jest postępujący rozwój polskiej armii i jej modernizacja. Przypominał też o programach modernizacyjnych w Policji i Straży Pożarnej.

„Do tego, żeby dobrze rządzić, żeby mogły być te wszystkie programy realizowane, żeby mógł postępować taki dobry rozwój Polski, potrzebna jest zgodna współpraca władz, zgodna współpraca parlamentu, rządu i prezydenta. Wtedy jest spokój i wtedy można spokojnie realizować najważniejsze zadania. To właśnie chcę państwu zapewnić, dlatego zdecydowałem się startować w tych wyborach prezydenckich” – stwierdził Andrzej Duda.

Prosił zebranych o wsparcie, bo – jak podkreślił – chce dalej rozwijać Rzeczpospolitą i służyć rodakom.

„Dzięki państwa wsparciu na co dzień w trakcie kampanii i później, dzięki temu, że pójdziecie do głosowania, że staniecie przy urnach, że oddacie głos, moja dalsza służba będzie możliwa. Proszę nie zapominajcie o mnie, wesprzyjcie mnie, będą ogromnie wdzięczny za każe wsparcie i za każdy głos” – zaapelował.

Na spotkaniu w Łowiczu prezydent został przywitany chlebem i solą, otrzymał m.in. łowickie wycinanki, lokalne wyroby spożywcze oraz upieczone przez koło gospodyń wiejskich pączki. Andrzej Duda rozmawiał na ryku z mieszkańcami Łowicza oraz robił sobie wspólne zdjęcia. Na filmie umieszczonym na twitterowym profilu sztabu wyborczego Andrzeja Dudy widać, jak jeden z mężczyzn dziękuje prezydentowi za program Rodzina 500 plus, dzięki któremu – jak mówił ojciec piątki dzięki – jego córka może studiować medycynę.

Wystąpienie prezydenta gwizdami próbowała zakłócić grupa jego przeciwników. Zebrani trzymali w rękach transparenty m.in. z hasłem: „Przestańcie kraść! wyPAD2020”. Do protestujących, częstując ich pączkami, wyszła szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl