PAP/Sebastian Borowski

Min. H. Szymańska: Internet Rzeczy to nie kwestia przyszłości, ale teraźniejszości

Szefowa Kancelarii Prezydenta mówiła w czwartek, że Internet Rzeczy to nie kwestia przyszłości, ale teraźniejszości. Halina Szymańska uczestniczyła we Wrocławiu w konferencji pt. „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy – samorząd przyszłości”. 

Były to kolejne z cyklu warsztaty organizowane dla samorządowców i lokalnych firm. Podczas konferencji mowa jest m.in. o projektach z zakresu Internetu Rzeczy.

Wyjaśniając pojęcie Internetu Rzeczy Halina Szymańska wskazała, że jest to możliwość współpracy urządzeń za pośrednictwem Internetu i odpowiednich aplikacji. Szefowa Kancelarii Prezydenta mówiła też o celach organizacji konferencji poświęconych tej kwestii.

– Warto będzie ruszyć w teren po to, żeby przybliżyć Państwu informacje na temat dostępnych problemów wsparcia tego typu działalności, umożliwić kontakty pomiędzy firmami, które pracują w ramach Internetu Rzeczy, firmami z branży nowych technologii i samorządowcami. Poinformować wszystkich zainteresowanych o możliwości pozyskiwania środków finansowych na te działania. Internet Rzeczy to nie jest technologia przyszłości, to coś, co dzieje się tu i teraz. Wdrożenie tej wiedzy poprzez samorządy może ułatwić życie mieszkańcom, a państwu przynieść wymierne oszczędności finansowe – podkreśliła.

Wrocławska konferencja była czwartym z cyklu dziesięciu spotkań regionalnych poświęconych Internetowi Rzeczy. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Kancelarię Prezydenta, Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Fundusz Rozwoju i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

RIRM

drukuj