Prezydencki wniosek o referendum 23 lipca

23 lipca prezydent Andrzej Duda zgłosi w Senacie wniosek o referendum konstytucyjne. Poinformował o tym marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak dodał, wyższa izba parlamentu pod koniec lipca odniesie się do tej propozycji i podejmie decyzję.

Wczoraj doszło do kolejnego spotkania marszałka Senatu z wiceszefem kancelarii prezydenta Pawłem Muchą. Rozmowa dotyczyła m.in. harmonogramu związanego z referendum i treścią pytań.

Marszałek Stanisław Karczewski poinformował po spotkaniu, że nie ma jeszcze ostatecznego kształtu wniosku prezydenta.

Jeśli będzie ten wniosek, to na pewno będziemy prowadzić ciekawą i interesującą debatę w Senacie. Przypominam sobie poprzednie wnioski prezydentów o przeprowadzenie referendów. Wszystkie były bardzo długo debatowane. Przewiduję, że również w tym zakresie będzie bardzo ciekawa dyskusja. Dyskusja będzie dotyczyła też samej idei zmiany konstytucji. Z tą ideą się zgadzam. Powinniśmy rozpocząć i rozpoczęliśmy już tak naprawdę rozmowy na temat zmiany konstytucji. To mnie bardzo cieszy – powiedział Stanisław Karczewski.

Według propozycji prezydenta referendum miałoby się odbyć w dniach 10-11 listopada. Na czerwcowym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogłyby zostać zadane w referendum. Ostatecznie pytań ma być jednak nie więcej niż 10.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl